Sporthírek
Sporthírek : Nem bírtunk Romániával - holnap a bronzért küzdhetünk

Nem bírtunk Romániával - holnap a bronzért küzdhetünk

2005.12.17. 17:15

Nem sikerült a bravúr, azaz a döntőbe jutás a szentpétervári kézilabda világbajnokságon. Pedig nagy sanszunk volt rá, csakhogy a román hálóőr és az idegesség keresztbehúzta a számításokat. Csapatunktól így is hatalmas hőstett, hogy holnap a bronzért csatázhatnak. Egyelőre még nem tudni kivel, ugyanis az orosz-dán elődöntő még nem ért véget.

Magyarország - Románia : 24-26

5. perc: Remekül kezdtük a mérkőzést. Pálinger védései és határozott támadásaink eredménye, hogy kétgólós előnyt szereztünk hamar. Mehlmann remek átlövéssel vétette észre magát már az első támadásnál.

10. perc Kis bizonytalanság után kiegyenlítettek a románok, de jött ismét a Mehlmann és nálunk az előny. Az első sárgát a szomszédaink kapták, Tóth Tímea pedig ápolsára szorult ugyanebben a támadásban, de nem sikerült gólt elérni, mert belemneésért elvették a labdát. Pálinger ismét védett. A 10. perc végén egy gyors indításból már ellenfelünknél az előny.

15. perc Az első kétperces büntetést a románok kapták, emberelőnyünket azonban Balogh jó szögből nem tudta gólra váltani. Mehlmann a következő lövése már eredményes. Pálinger két bravúrt is bemutat egy percen belül, de az állás marad a döntetlen. Vérten a 15. percben egy gyönyörű ellentámadás végén egy átemeléssel növelte az előnyt, melyet a románok rögtön egalizáltak.

20. perc Az első büntetőt Görbicz Anita harcolta ki egy szép betöréssel. A hétméterest a sértett magabiztosan értékesítette. A 20 perc elején pedig Kovacsics egy labdaszerzés után talajról lőtt gólt. Az ellentámadásból az emberhátrány ellenére ismét egyenlítettek a románok.

25. perc Kettős emberlőnybe kerlültünk, melyet Vérten másodpercek alatt váltott gólra. Riposzt a románoktól: hatalmas keresztléc, marad nálunk az előny. Pálinger 10 másodperc múlva bravúrral véd. A harmadik próbálkozást már gólra váltja ellenfelünk, és mi is kapunk egy kétperces büntetést. Görbicz fél percre rá szemfüles találattal véteti észre magát. Pálinger ismét véd a 23. percben. Először támadtunk ezt követően emberhátrányban, Sitit azonban ez nem zavarta: kettő az előny már. A 25. perc végén egy talpról eleresztett lövés csökkentette az előnyt. (13:12)

30. perc Előbb román gól majd Siti pattintott lövésből szerzett előnyt, míg a kapufa ismét velünk volt, így maradt az eredmény, Bradeanu azonban a következő támadás után már egalizálta az eredményt. A 29. percben a románok pedig megkapták első büntetőjüket, melyet értékesítettek. Görbicz kezéből kicsúszott a labda, Tóth Timit pedig kiállították. Az oroszok azonban mellé dobták a labdát, így egygólós román előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

II. Félidő

35. perc Két gyors góllal már a románok háromgólos előnyt tudhattak magukénak, de szép lassan sikerült felzárlózni kettőre Ferling és Mehlmannnak köszönhetően. Gatzal két találattal vette ki a részét a román hengerből. (19-17)

40. perc Előbb Mehlmann szerzett újabb gólt, de az egy perccel később kiharcolt hétméterest Ferling kapufára bombázta. Gogirla válaszból hatalmas gólt szerzett, Mehlmann pedig a kapufát forgácsolta szét. A rohanás maradt, az eredmény szoros, de a románok hol egy, hol kettő találattal vezetnek.

45. perc Újabb román kiálítás, melyet végre eredményesen tudtunk kihasználni, így hosszú idő után ismét kiegyenlített lett az állás. A 43. percben Maier hétméteresből a románokat hozta előnybe, de Ferling egalizálta az állást. Majd két kihagyott büntető következett, egyet a románok, egyet mi hagytunk ki. Csakhogy a magyar ára emberhátrányban volt.

50. perc A románok váltottak gyorsabban. Annak ellenére, hogy a vezetést is átvehettük volna, tíz minutummal a vége előtt három lett ellenfelünk előnye. Legfőképpen az idegesség számlájára írható, hogy rengeteg a technikai hiba és ezáltal az eladott labda. 21-24 a románok javára.

55. perc Nem sikerült faragni a hátrányból, igaz két-két találatot szerzett mind a két csapat öt perc alatt. A román hálóőr magabiztosan véd, nálunk Pálinger két olyan gólt is kapott, melyet máskor védeni szokott. Németh András cserére szánta el magát: Sugárt küldte a kapuba. Az új kapusunkat Gogirla avatta fel hamar, igaz Luca lövését már hárította a következő támadás során.

60. perc Egy gólt sikerült szereznünk, így álom maradt a döntő. A románok jobban meg tudták valósítani az elképzeléseiket, míg a magyarok rengeteget hibáztak. Több büntetőt is elhibáztunk, az emberelőnyös szituációkat sem használtuk ki jól. Az elmúlt évek legnagyobb sikerét érte így el ellenfelünk, számunkra marad a bronzmeccs.

* * *

Brazília kisebb meglepetésre legyőzte az olimpiai és Világkupa-második dél-koreai válogatottat, ezzel megszerezte a hetedik helyet a szentpétervári női kézilabda-világbajnokság utolsó előtti versenynapján. A dél-amerikai csapat történetének messze ez a legjobb vb-szereplése.